Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej

Okrągły Stół ds. Pożytku publicznego - zaproszenie.

Zapraszamy dolnośląskich społeczników i przedstawicieli samorządów do wzięcia udziału w Okrągłym Stole ds. Pożytku Publicznego!
Idea Okrągłych Stołów została zainicjowana wspólnie przez Konwent Wojewódzkich Rad Działalności Pożytku Publicznego i Wspólnotę Roboczą Związków Organizacji Socjalnych WRZOS. Celem jest zebranie oczekiwań ze strony organizacji pozarządowych, ale także ze strony administracji publicznej, w jaki sposób zmienić przepisy prawne aby były one jak najbardziej przyjazne społecznikom i stanowiły impuls do rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. Pomysł Okrągłych Stołów ma służyć powstaniu pakietu zmian ustawowych pod hasłem Konstytucji dla społeczeństwa obywatelskiego.
Chcemy rozmawiać o Konstytucji dla społeczeństwa obywatelskiego:
1) zmniejszeniu obowiązków formalnych w prowadzeniu działalności organizacji,
2) przemodelowaniu form prawnych organizacji (małe, duże organizacje, fundacje, związki dla wszystkich organizacji, stowarzyszenia zwykłe) oraz odróżnieniu organizacji pozarządowej (nie dla zysku) od organizacji samorządowej, biznesowej itp.,
3) zmianach dotyczących mechanizmu 1,5%,
4) pełnym zwolnieniu organizacji z podatku dochodowego od osób prawnych,
5) powierzaniu, a nie wspieraniu zlecania zadań publicznych,
6) ujednoliceniu trybów zlecania zadań (ustawa o sporcie, o zdrowiu itd.),
7) powszechniejszym stosowaniu przez administrację publiczną wieloletnich umów 
na realizację zadań publicznych,
8) określeniu ustawowym minimalnej procentowo kwoty budżetu JST na realizację zadań publicznych, 
9) wprowadzeniu rozliczania realizacji zadań publicznych przez rezultaty,
10) konkursach grantowych na wspieranie sektora obywatelskiego (dla federacji, organizacji wspierających, inkubatorów),
11) ułatwieniach dla organizacji prowadzących działalność w szkołach,
12) zasadzie, że administracja publiczna przekazuje realizację usług społecznych w pierwszej kolejności NGO,
13) uproszczeniach sprawozdawczości organizacji (z realizacji zadań, finansowej itd.),
14) organizacjach nie rozliczających się z realizacji zadań publicznych,
15) wzmocnienie dialogu – powołanie Rady Dialogu Obywatelskiego na poziomie krajowym oraz wojewódzkim,
16) reprezentatywności III sektora i formalnego umocowaniu federacji/związków NGO,
17) rozwoju wolontariatu, szczególnie młodzieżowego, pracowniczego oraz o współpracy 
z przedsiębiorcami,
18) uproszczeniu form prowadzenia księgowości przez organizacje oraz elektronicznych fakturach, 
19) podniesieniu kwoty z umów zleceń objętych ryczałtowych podatkiem dochodowym,
20) rozwoju przedsiębiorczości NGO – ekonomii społecznej, podatku VAT itd.,
21) cenach energii, gazu dla NGO.

- Dolnośląski Okrągły Stół ds. Pożytku Publicznego odbędzie się 7 maja o godz. 11:00 w Centrum na Przedmieściu, przy ul. Prądzyńskiego 39A we Wrocławiu.

- Formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/TuxQT6kNCTcy9aBS7

- Zaproszenie oraz program spotkania dostępne tutaj 

- Dolnośląski Okrągły Stół ds. Pożytku Publicznego organizowany jest przez:
- Konwent Wojewódzkich Rad Działalności Pożytku Publicznego;
- Wspólnotę Roboczą Związków Organizacji Socjalnych WRZOS.
w partnerstwie z:
- Dolnośląską Federacją Organizacji Pozarządowych;
- Dolnośląską Radą Działalności Pożytku Publicznego;
- Ogólnopolską Federacją organizacji Pozarządowych OFOP
- Polską Radą Organizacji Młodzieżowych PROM.
- Patronat honorowy:
- Pani Agnieszka Buczyńska, Minister ds. Społeczeństwa Obywatelskiego;
- Pan Maciej Awiżeń, Wojewoda Dolnośląski.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.