Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej

Informacja Kontrola Urządzeń grzewczych.

Zdjęcie do Informacja Kontrola Urządzeń grzewczych.

Wójt Gminy Kamienna Góra informuje, że począwszy od listopada 2023 r. na terenie gminy Kamienna Góra, będą prowadzone planowane kontrole źródeł ciepła w budynkach mieszkalnych przez upoważnionych pracowników.

Przedmiotem kontroli będą:

- przestrzeganie zapisów uchwały antysmogowej dla województwa  dolnośląskiego (kontrola rodzaju urządzenia grzewczego oraz jakości stosowanego paliwa); 
- nielegalne spalania odpadów.

 

W uzasadnionych przypadkach czynności kontrole będą obejmowały również pobranie próbki popiołu do badań laboratoryjnych.

Podczas kontroli osoba kontrolowana powinna posiadać nst. dokumenty:

• dokumentację techniczną urządzenia grzewczego, w tym zaświadczenie o klasie kotła;

• świadectwo jakości węgla i faktury zakupu węgla lub innego paliwa stałego.

Kontrole mają na celu:

• edukację w zakresie ograniczeń i zakazów eksploatacji kotłów na paliwa stałe oraz minimalnych wymagań jakości dla paliw stałych dopuszczonych do spalania;

• zapobieganie negatywnemu oddziaływaniu na zdrowie ludzi i środowiska związanego z eksploatacją instalacji, w których następuje spalanie paliw

• zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza na terenie gminy.

Podczas kontroli mieszkańcy gminy będą mogli otrzymać informacje nt. możliwości uzyskania dofinansowania na wymianę źródła ciepła.

Więcej informacji pod adresem.

Załącznik do informacji:

- wyciąg z uchwały antysmogowej

 

 

 

Z-ca Wójta

/-/ Małgorzata Buszkiewicz

 

Pliki do pobrania:

gmina_inkg_ulotka_1-2.pdf
Format: pdf, 1.24 MB
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.