Gmina Kamienna Góra

Jak żyć z wilkiem za płotem ?

W dniu 7 listopada 2022 roku w świetlicy wiejskiej w Błażkowej Urzędy Gmin w Kamiennej Górze oraz w Lubawce zorganizowały spotkanie, którego celem było przybliżenie mieszkańcom naszych miejscowości tematyki związanej z występowaniem wilka za przysłowiowym płotem.

Pani Barbara Zawadzka reprezentująca Stowarzyszenie : „Z Szarym za płotem” oraz Pan Rafał Kłodek reprezentujący Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska we Wrocławiu, przybliżyli licznie zgromadzonym słuchaczom, tematy związane z naturalnym zachowaniem wilków oraz sposobami postępowania w przypadkach, gdy dochodzi do bezpośredniego kontaktu ludzi ze zwierzętami. Mieszkańcy poznali naturalne zwyczaje tych zwierząt oraz sposoby zachowania w sytuacjach zagrożenia.

Prelegenci, podając informacje dotyczące naturalnych zachowań tych zwierząt, chcieli zapoznać mieszkańców z możliwymi uciążliwościami oraz wskazać sposoby zachowań w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowych: Co zrobić, gdy spotkasz wilka ?

 

Galeria zdjęć

6_1 7_1 2_1 5_1

Pliki do pobrania:

ulotka - JAk życ z wilkiem za płotem.pdf
Format: pdf, 713.45 kB
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności