Gmina Kamienna Góra

Podróże z klasą

Gmina Kamienna Góra jako organ prowadzący szkoły, w 2024 r. otrzymała dofinansowanie w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji  Narodowej pod nazwą „Podróże z klasą”, na realizację krajowych wycieczek szkolnych.

W tegorocznym rozdaniu dofinansowanie otrzymała Szkoła Podstawowa im. Zesłańców Sybiru w Szarocinie, która zorganizuje we wrześniu wycieczkę do Trójmiasta uczniów klas IV – VIII.

W programie przewidziano mnóstwo atrakcji i pobyt w ciekawych miejscach takich jak:

- Muzeum Piernika w Toruniu

- Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

- Muzeum Bursztynu w Gdańsku

- Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni

- Muzeum Zamkowe w Malborku

- Muzeum Westerplatte i Wojny z 1939

Celem programu jest uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania tradycji, kultury oraz osiągnięć polskiej nauki. Wycieczki mają wspomóc realizację podstaw programowych kształcenia ogólnego dla szkół podstawowych, a także urozmaicić zajęcia edukacyjne, dzięki czemu nauka nabierze praktycznego wymiaru. Uczenie się oparte na praktycznym odkrywaniu kultury, czy też eksperymentowaniu w centrach nauki, stworzy uczniom warunki do zdobywania nowych umiejętności w niepowtarzalnym środowisku edukacyjnym.


Kwota przyznanej dotacji celowej  wynosi: 84 932,50 zł.
Finansowy wkład własny – wpłaty rodziców stanowi: 5 386,50 zł.
Całość przedsięwzięcia   90 319,00 zł.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności