Gmina Kamienna Góra

DENTOBUS – Mobilny Gabinet Dentystyczny.

 LogoDM_png  

Drodzy Rodzice i Opiekunowie dzieci uczęszczających do przedszkoli i szkół podstawowych.


Informujemy, iż Gmina Kamienna Góra zawarła z operatorem Dolnośląskiego Dentobusu NFZ porozumienie w zakresie objęcia Państwa pociech opieką stomatologiczną. 

W najbliższym czasie nasze placówki oświatowe odwiedzi Dentobus z załogą lekarzy stomatologów, wykwalifikowanych i doświadczonych w zakresie pedodoncji. Gorąco zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w programie bezpłatnej profilaktyki stomatologicznej w trakcie postoju Dentobusu przy Państwa placówce. Wystarczy podpisać oświadczenie, które zostanie dystrybuowane w Państwa przedszkolu czy też szkole.

 

Aby rozwiać Państwa wątpliwości, poniżej odpowiadamy na najczęstsze pytania:

 

1. JAK ZGŁOSIĆ DZIECKO ?


Wystarczy podpisać wysłany elektronicznie/wydany przez szkołę druk OŚWIADCZENIA i dostarczyć je (osobiście lub przekazać dziecku) do wychowawcy lub sekretariatu szkoły
   

 2. ILE TO KOSZTUJE ?


NIC. Wszystkie czynności Dentobusu, lekarzy i naszego personelu są BEZPŁATNE, refundowane przez Dolnośląski Oddział NFZ.
 

3. CZY WARTO ?


Zdecydowanie TAK. 


Nawet jeśli Państwa pociecha znajduje się pod opieką stomatologa, wykonany przez naszego lekarza przegląd może pomóc w diagnozie, wykazać potrzebę leczniczą i przyspieszyć usunięcie problemu. Zgodnie z badaniami 86,9% polskich sześciolatków dotyka problem próchnicy, a jej intensywność to średnio 5,1 zębów zainfekowanych. Wczesna diagnoza pozwala na szybkie i bezbolesne leczenie. Odsunięcie leczenia w czasie może prowadzić do konieczności leczenia kanałowego lub utraty zęba. Jako rodzice dzieci z zębami mlecznymi – pamiętajcie Państwo iż próchnica przeniesie się z nich także i na zęby stałe. Nie warto więc lekceważyć profilaktyki w każdym wieku dziecka. Dla starszych pociech, przygotowaliśmy natomiast specjalną kartę Pacjenta, w której w szerszym zakresie analizujemy potrzeby leczenia ortodontycznego, istotnego zwłaszcza w okresie dojrzewania i intensywnego wzrostu. 

 

4.  CZY BADANIA SĄ BEZPIECZNE ?


W Dentobusie wdrożony jest program BEZPIECZNEJ przychodni mobilnej. Nasi specjaliści przyjmują Pacjentów w pełnych środkach ochrony osobistej, przy pracującej przepływowej lampie UVC, z zastosowaniem środków dezynfekcji powierzchniowej, dezynfekcji ust Pacjenta i zminimalizowanym czasem ekspozycji.

 

5.  CO DALEJ? CZY JESTEM ZMUSZONY DO KONTYNUACJI LECZENIA ?


NIE.

Po wykonanych przez naszych lekarzy czynnościach, Państwa dziecko (lub wychowawca w wypadku przedszkolaków lub młodszych uczniów) otrzyma kartę Pacjenta. W niej, między innymi, lekarz po zbadaniu stanu uzębienia i błon śluzowych, określi na diagramie potrzeby leczenia zachowawczego, oceni wady zgryzu i wskaże ewentualne potrzeby konsultacji specjalistycznych (np. ortodontycznej).
Wzięcie udziału w przeglądzie jest dobrowolne i nie narzuca w żaden sposób kontynuacji, wyboru lekarza czy też metod i finansowania leczenia. 

 

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.directmedic.pl

autoindeks 

 

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności