Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej

Poparcie Protestu Rolników Unii Europejskiej.

W dniu 8 luty 2024 r. w CBK Krzeszów Rolnicy powiatu kamiennogórskiego i wałbrzyskiego przyjęli Apel do Komisji Europejskiej oraz Rządów Państw Członkowskich następującej treści :

Apel do Komisji Europejskiej oraz Rządów Państw

członkowskich Unii Europejskiej

My rolnicy prowadzący swoje gospodarstwa na pięknym ale trudnym dla rolnictwa obszarze Sudetów w pełni popieramy protest europejskich rolników przeciwko realizacji ustaleń Europejskiego Zielonego Ładu i bardzo naszym zdaniem chaotycznej polityce rolnej Unii Europejskiej . Przedstawiamy postulaty dotyczące rolnictwa przygotowane przez nas rolnikami z powiatu kamiennogórskiego i wałbrzyskiego 

My rolnicy chcemy wiedzieć ile mamy produkować ?

Szanowni Państwo wydarzenia ostatnich miesięcy pandemia, wojna w Ukrainie pokazały nam wszystkim jak ważna jest dobrze uzgodniona polityka rolna UE . Jak ważne jest by ta polityka gwarantowała bezpieczeństwo żywnościowe poszczególnych krajów i całej Wspólnoty Europejskiej. Nie stać nas produkowanie żywności do przysłowiowego rowu, dlatego oczekujemy od Komisji Europejskiej i rządu by określiły ile my rolnicy mamy produkować by zapewniać bezpieczeństwo żywnościowe naszych krajów nie tylko dziś ale również w przyszłości 

My rolnicy chcemy dostarczać zdrową żywność wiadomego pochodzenia dla Polaków, dla Europejczyków, dla wszystkich .

Aby to robić potrzepujemy społecznej akceptacji bo produkcja żywności wiąże się z pewnymi uciążliwościami . Produkcja żywności często nie pachnie ładnie .Potrzebujemy stabilnego mądrego prawa, które pomagać będzie w produkcji zdrowej żywności a nie będzie służyło do nękania rolników.

My rolnicy chcemy chronić środowisko, pomóżcie nam jednak obniżyć niepożądane emisje w produkcji rolniczej .

Rolnictwo to istotna część środowiska przyrodniczego, które nas otacza . Niewiele jest zawodów tak ze środowiskiem przyrodniczym związanych . Jeżeli zabraknie nas rolników przestanie istnieć wiele siedlisk przyrodniczych i możemy zapomnieć o wielu pięknych widokach. Rolnictwo się zmienia dostosowujemy nasze gospodarstwa do współczesnych wymagań, to kosztuje bardzo dużo. Oczekujemy, że Komisja oraz nasze państwo rolnikom w tym pomoże . Nakładanie kolejnych ograniczeń i zobowiązań nie tylko budzi nasz sprzeciw często szkodzi otaczającej nas przyrodzie .

My rolnicy jesteśmy zaniepokojeni niezrozumiałymi, często chaotycznymi działaniami i wypowiedziami na temat rolnictwa ludzi zajmujących się polityką, apelujemy by potraktowali Oni sprawy rolnictwa z należytą powagą .

Rolnictwo wymaga stabilnych warunków i odpowiedzialnego planowania i o to apelujemy do Komisji Europejskiej i Rządu RP .

Apel przygotowali 

Bożena Kończak -Przewodnicząca Rady Powiatowej DIR 

Sylwester Wańczyk -delegat Rady Powiatowej DIR

Wiesław Mąka - delegat Rady Powiatowej DIR 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.