Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej

Przebudowa z rozbudową drogi gminnej nr 114862D i 114893D oraz drogi wewnętrznej (dz. 107) w Ogorzelcu

Gmina Kamienna Góra realizuje projekt pn. „Przebudowa z rozbudową drogi gminnej nr 114862D i 114893D oraz drogi wewnętrznej (dz. 107) w Ogorzelcu”, współfinansowany z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych (edycja druga)

Celem projektu jest poprawa stanu technicznego gminnej infrastruktury drogowej poprzez przebudowę i gruntowną modernizację odcinków dróg gminnych nr 114862D i 114893D oraz drogi wewnętrznej (dz. 107) w Ogorzelcu. Przedmiotowa droga jest głównym szlakiem komunikacyjnym dla mieszkańców, wykorzystywanych w związku z codzienną aktywnością społeczną i zawodową, a także ma istotne znaczenie dla działalności miejscowej kopalni prowadzącej wydobycie kruszyw amfibolitowych w Ogorzelcu. Nie mniej istotna jest dla ruchu turystycznego generowanego w związku z odwiedzinami Rudawskiego Parku Krajobrazowego i Specjalnego  Obszaru Ochrony „Rudawy Janowickie” należącego do sieci NATURA2000, a także dla gospodarki prowadzonej przez miejscowe Nadleśnictwo Kamienna Góra. Modernizowane odcinki dróg są bezpośrednio połączone z drogą wojewódzką 367 w kierunku Kowar i Kamiennej Góry. 

Projekt przewiduje realizację zadania inwestycyjnego, obejmującego roboty budowlane drogowe na odcinku o długości ≈1780 mb i zmiennej szerokości jezdni od 3,0 do 5,0 mb. Zakres robót obejmie w szczególności: wykonanie konstrukcji drogi z dostosowaniem do wymogów nośności dla kategorii ruchu KR1, wykonanie nowych nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego z poszerzeniami na łukach i obustronnymi poboczami, modernizację systemów odwodnienia jezdni w formie budowy odcinka kanalizacji deszczowej, reprofilacji i czyszczenia rowów przydrożnych, remontu przepustów drogowych i obiektów inżynieryjnych, montaż barier drogowych i urządzeń bezpieczeństwa ruchu, wykonanie oznakowania pionowego i poziomego.

Grupą docelową projektu są mieszkańcy wsi Ogorzelec, przedsiębiorcy, podmioty prowadzące gospodarkę leśną w tym obszarze, a także turyści i osoby odwiedzające Rudawski Park Krajobrazowy i Specjalny Obszar Ochrony „Rudawy Janowickie” należący do sieci NATURA2000.

Planowany okres realizacji projektu: od 18.05.2023 do 18.12.2024 r.

Wartość projektu: 7.362.500,00  złotych brutto

Dofinansowanie ze środków budżetu państwa w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych: 5.000.000,00 złotych 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.